19 kwietnia 2024

podgik.bialystok.pl

Usługi kartograficzne oraz mapy do nawigacji samochodowych

Białystok turystycznie – jak zorganizować weekend w stolicy Podlasia?

Stolica województwa podlaskiego z każdym rokiem pięknieje i zyskuje miano rozwijającego się ośrodka pod względem turystyki czy kultury. To idealny y cel na weekendową wycieczkę, jeśli jeszcze nie odkryłeś tego regionu Polski. Białystok to jednak nie tylko zabytki, ale także oryginalna, regionalna kuchnia i wyjątkowy klimatem. Poza barokowym Pałacem Branickich trzeba zobaczyć, jeszcze kilka ważnych punktów na mapie miasta.

Dwa dni w Białymstoku. Czy to wystarczy?

Aby odkryć wszystkie uroki miasta z pewnością warto zostać tu dłużej niż weekend. Dwa dni wystarczą jednak, aby stworzyć mały przewodnik po jego najciekawszych zakamarkach. Pamiętaj, że na terenie Białegostoku działa kilka wypożyczalni, w których bez zbędnych formalności wypożyczysz samochód na określony czas.

Jeśli chodzi o auto na doby, Białystok zwiedzisz dzięki niemu szybko, sprawnie, niezależnie, a przede wszystkim bezpiecznie. To idealne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli chcesz na chwilę wybrać się np. do Białowieskiego Parku Narodowego, który znajduje się stosunkowo niedaleko.

Turystyczna mapa Białegostoku

Stolica Podlasia to miejsce, w którym stykają się wpływy kilku kultur i wyznań religijnych. To jeden z powodów, dla których ten region jest tak atrakcyjny pod względem turystycznym. Jeśli planujesz weekend w tym mieście, na swojej liście weź pod uwagę:

  • Pałac Branickich i jego ogrody;
  • Bramę Wielki Gryf;
  • Pomnik Wielkiej Synagogi;
  • Planty;
  • Cerkiew Św. Mikołaja;
  • Rynek Kościuszki;
  • Ratusz;
  • Muzeum Podlaskie;
  • Dom Ludwika Zamenhoffa.

Co musisz wiedzieć, organizując zwiedzanie?

Białystok nie należy do szczególnie rozległych miast, jednak aby zobaczyć wszystkie interesujące miejsca, warto pokusić się o wynajem samochodu ze sprawdzonej, miejscowej wypożyczalni. Atrakcyjne warunki, nie tylko finansowe, czekają na tych, którzy zdecydują się na wynajem zarówno na godziny, jak na doby w ramach carsharingu.

Firmy takie jak Panek CS oferuje zainteresowanym szeroki wybór modeli pojazdów, przystępne ceny, a także liczne benefity dla klientów, którzy regularnie korzystają z oferty. Panek CS pobiera opłaty za każdy przejechany kilometr, jednak nie trzeba martwić się o serwisowanie auta czy opłaty za parkowanie. To operator w pełni odpowiada za te kwestie. Auto odbiera się przeważnie z siedziby wypożyczalni, ale za to można je w każdym innym miejscu w wyznaczonej strefie.